"75a3676f74bd7763d0ac100db27c6aac"

Patarimai planuojantiems įsirengti braškyną

Patarimai planuojantiems įsirengti braškyną

Norintiems sodininkauti tai galima daryti stilingai. Urbanistinio dizaino metalinės pakeltos lysvės išlieka popiuliarios jau trečius metus iš eilės. Iš pradžių skeptiškai vertintos metalinės pakeltos lysvės užsitarnavo klientų simpatijas. Metalas - natūrali ir ilgaamžė medžiaga, tinkanti tiek šiuolaikiniame moderniame kieme, tiek tradiciniame. Šiame straipsnyje noriu pasidalinti savo patirtimi.

Vasara – labai laukiamas ir puikus metų laikas. Aplink žiedai, žaluma, šiluma. Nors pastaruoju metu vasara neskuba į mūsų kraštą, birželio mėnuo man visada labai laukiamas. Prasideda vasaros atostogos mūsų mokinukams, šeimoje turime jubiliatų. Pasikeičia dienos rėžimas. Nereikia anksti keltis ir skubėti… Širdį džiugina ir pirmieji savo sodo vaisiai. Tai – braškės. Vos kelios dienos raudonų, saldžių, prisirpusių uogų yra lyg Kalėdinis laikotarpis. Ryte keliesi, nueini į lysvę, priskini dubenį didelių, saldžių, švarių uogų ir skubi maišyti tešlą blynams. Trintos uogos su blynais ir būtinai stiklinė pieno. Pamirštu dietas. Braškės labai populiari uoga mūsuose. Ją valgome šviežią, virtą ir šaldytą, liofilizuojame, džioviname ir spaudžiame sultis. Yra ir keletas braškių auginimo būdų, technologijų. Aš pati savo sklype išbandžiau tris. Pirmoji – paprasčiausia ir sunkiausia. Braškių daigai sodinami į atvirą gruntą. Daug priežiūros, uogos dažnai nešvarios. Pasipraktikavus dvejus metus nusprendžiau braškes auginti sodinant jas į tam skirtą plėvelę. Rezultatas nudžiugino. Plėvelė gera, ravėti nereikia, uogos švarios. Minusas – trečią sezoną pastebėjau, kad krūmeliai, negalėdami plėstis į gruntą – peraugo, pašąlo, sumažėjo uogų. Tai antroji technologija. Įvertinus tai, kad pavasarį daug kritulių, žemė sunkiai įšyla, o užėjus sausroms reikia daug laistyti, nusprandžiau braškes persodinti į pakeltas lysves. Pirmi metai – rezultatas yra! Didelės, švarios uogos, lengva lysvių priežiūra, tvarka sklype.

Pakeltose lysvėse, kurių dydis yra 100 cm x 200 cm puikiai telpa trys eilės krūmelių. Mūsų gaminamos – metalinės lysvės, skirtingai nuo medinių ar kt. yra ilgaamžės, dirvožemis greičiau įšyla, neužmirksta. Lysvės pakeltos vos 25 cm, jos pastatytos ant plėvelės taip apsisaugant nuo kurmių, kurie mūsų apylinkėse labai paplitę.

Taigi, mano asmeninė patirtis ir rekomendacija yra augalų auginimas pakeltose lysvėse.

Gaminame individualaus dydžio, teikiame patarimus ir garantijas.

Šiuo metu pats laikas pasirūpinti šių metų braškių derliumi!